Kniven i ilden / Terä tulessa

av Ingeborg Arvola. Dramatisert av Cecilie Mosli.

Forbudt kjærlighet, sydende ishavsfiske og helbredende hender til kulturhus over hele landet. Ingeborg Arvolas roman blir teater i et samarbeid mellom Riksteatret og Kvääniteatteri.

Ingeborg Arvolas historiske roman har gått rett til hjertet på et stort publikum. Boken har fått meget gode kritikker og er solgt i 60 000 eksemplarer. Nå blir boken teater i et samarbeid mellom Riksteatret og  Kvääniteatteri 

 

Året er 1859. Brita Caisa er alene med to barn. For å gi barna tryggheten de fortjener, spenner hun på seg skiene og går den lange veien fra Finland til Norge for å finne en mann hun kan ha et trygt liv sammen med. På veien skjer det som ikke skal skje. 

 

Brita Caisa er en kvinne som tør å stå opp mot andres fordømmelse. Kniven i ilden er en fengslende historie om arbeid og kjærlighet, sterkt samhold og fri erotikk, enkeltmennesket og øvrigheten. 

 

I Riksteatret og Kvääniteatteri sin teaterversjon av boken, er det regissør Cecilie Mosli (Grey’s Anatomy, Tre nøtter til Askepott, Snøsøsteren) som tar Arvolas storslåtte epos til scenen med Lena Kristin Ellingsen, Ivar Beddari, Ida Løken Valkeapää, Arthur Hakalahti, Bernt Bjørn og Pernille Sandøy i rollene. 

Foreningen Tiltak har muligheter for billetter flere steder over hele landet.  Sjekk www.riksteatret.no for turnérute og send billettønsker til geir@tiltak.org.

FORENINGEN TILAK KREFT- 
OG HJERTESYKEBARN

Vi arbeider for å gi kreft- og hjertesykebarn og deres pårørende et nødvendig pusterom i en ellers tøff og krevende hverdag. Støtt vårt arbeid for å gi disse barna en opplevelse vi andre tar for gitt.

Foreningen Tiltak logo i hvit
FØLG OSS I SOSIALE MEDIER
KUNDESERVICE

905 16 066

Åpningstider 10.00 – 15.00

Epost: Kundeservice@tiltak.org
Andre henvendelser: Se kontaktskjema